Fedora 15 s Gnome 3 jsou pro mě zatím nepoužitelné

Fedora stickerBude to jen kratší zápisek - titulek vlastně říká skoro vše. Hm, trošku kecá, Fedora 15 s novým Gnome mi bude fungovat minimálně na notebooku. Tak to rozeberu..

Dnes jsem se odhodlal a sáhl po live CD Fedory 15 Beta, abych to nějak otestoval na pracovním počítači. Původně jsem měl v plánu porovnat Gnome 3 a ubunťácký Unity (z Ubuntu 11.04 Beta2, o tom se tu ani zmiňovat nebudu) a dopadlo to tak, že ani jedno pořádně nejede. Důvodem jsou moje dva monitory a (pravděpodobně) grafická karta od ATI. Damn!

Již dopředu jsem tušil, že bude problém s korektním zobrazením Gnome Shell. Podle bugu #697076 totiž Gnome někdy korektně nenaběhne se dvěma připojenými monitory. A bum, i u mě naběhlo v tzv. fallback módu, tedy v módu, kdy je gnome bez svých fičurek a podobá se spíše dvojkové verzi.

Ok, v práci mi pc běží skoro furt, restartuji ho jen po nějakých aktualizacích cca jednou za 14 dní. Odpojit monitor, najet do Gnome Shell, připojit monitor a je to. Není. Systém sice s jedním monitorem v pořádku najede, po připojení druhého ale neudělá ani prd. Ok, čert to vem. Nastavím moniory manuálně. Bohužel. Po spuštění konfiguračního rozhraní pro displeje systém zkolabuje, monitory zhasnou a je konec. Nahlásil jsem to tedy jako bug #699793 a nástup Gnome 3 pomalu odkládám na neurčito..

One thought on “Fedora 15 s Gnome 3 jsou pro mě zatím nepoužitelné

  1. lzap

    Mě to teda funguje bezvadně i na dvou monitorech. Ostatně jak jsem reportoval v test dayi začátkem týdne...

Comments are closed.