Křišťálová lupa '09

Od 21. září (to je dnes) do 25. října (to je za měsíc) můžete hlasovat o "cenu českého internetu" - Křišťálovou lupu. Když jsem se o tom dozvěděl, řekl jsem si: "Oká chlape, zkus to, ajfoun Ti bude slušet..."

...a ono to hlasování nebylo ani tak těžké - většinou jsem se nemusel ani dlouze rozhodovat. Tu jsou mé výsledky (doufám, že neporušuji nějaká pravidla, ale ona jsou tak dlouhá, že se mi nechtějí číst...).

Vyhledávače a databáze:
Google.cz # pro mě jasná volba, na ČSFD chodím sem tam, Seznam nepoužívám, IDOS mě štve kdykoliv na něm něco hledám. Jediné co mě zaujalo byly Mapy.cz, ale přecejen google používám denně.

Komunikační služby:
Gmail.com # další jasná volba, Centrum e-mail je pro mě nepoužitelný (rychlost, spam,..), ICQ tak nějak nemám rád, Skype taky ne. Zase je tu alternativa v seznamáckým emailu, ale...ne. gmail.com je lepší.

Sociální sítě:
Facebook.com # tady jsem chvíli váhal, jestli bandzone.cz (kterým fandím, ale používám, jen když si chci poslechnout nějakou nepříliš známou českou kapelu) nebo právě fejsbůk (na kterým jsem denně). No vyhrálo to denní používání...

Publikační platformy:
OnTheRoad.to # k tomuto webu nemám (stejně jako k jiným z kategorie) nějakou hlubší vazbu. Znám jej jen díky kamarádovi, který na něm zveřejňoval detaily ze své cesty po Švédsku.

Internetové obchodování:
Fler.cz # k tomuto naopak vazbu mám - pracovní. Plus je to v ČR jediný "e-shop" svého druhu. A těch funkcí! Prostě paráda.. Než jsem si ho všiml, měl jsem zaškrtnutý Alza.cz.

Média - všeobecná:
Aktuálně.cz # moje oblíbená tu chyběla, takže taková znouzectnost..

Média - specializovaná:
MobilMania.cz # to stejné jak předchozí. MobilManii aspoň znám podle názvu...

Média - uživatelská:
Cuketka.cz # vždy chutné a vypečené články a u kterých slintám.