Co nám to ten pan Rath povídá..?

Se zájmem jsem na iDnes.cz pročítal online rozhovor pana Ratha. Přece jen tolik nenávisti, extrému a pomluv se na jednom místě nesejde často. Při pročítání, kdy se v jeho odpovědích objevovalo stále jedno slovo (zkratka), jsem si vzpomněl na aplikaci, o které se na svém blogu rozepsal Miloš Čermák.

Jedná se o webovou aplikaci Wordle, která Vám z libovolného webu nebo vloženého textu vytvoří "mračno slov" (detaily viz článek pana Čermáka). Využil jsem toho, vycucl jsem si pouze texty otázek a odpovědí a zlvášť je nadhodil k přechroustání. Na co se lidé ptali?

Otázky na pana Ratha

Otázky na pana Ratha

Nejvíce místa zabírá zdravotnictví, poplatky a dotazy ke stranám ČSSD a ODS. Je to tak nějak vyvážené. Naproti tomu, co Vám odpoví pan Rath? S největší pravděpodobností se zmíní o tom, jak je ODS špatná:

Rath odpovídá

Rath odpovídá

Wordle je tak chytré, že nám vyfiltruje "běžná česká slova" jako jsou že, a, se, aj ... a tak vidíme opravdový předmět zájmu pana Ratha. Je trošku zvláštní, že se o této straně zmiňuje v takové frekvenci a že tak dalece převyšuje jemu vlastní zdravotnictví nebo kraj. Ale co bychom od něj chtěli, že? A na závěr spíše řečnická otázka: kdy jste od pana Ratha naposled slyšeli rozumnou odpověď na libovolnou otázku?

One thought on “Co nám to ten pan Rath povídá..?

  1. zputnik

    Poslední otázku bych asi změnil na: Je možné od pana Ratha slyšet rozumnou odpověď na libovolnou otázku? :o)

Comments are closed.